Vindecare Reconectivă® si Reconectarea®

Dragii mei,

unii dintre voi deja stiti ca am avut marele privilegiu de a fi in Ljubljiana – Slovenia la cursul sutinut de Dr. Eric Pearl privind Vindecarea Reconectiva si Reconectarea Personala.

Am retrait frumoasa experienta in 2014, in cadrul unui nou seminar in cadrul caruia ni s-au impartasit informatii noi. Pot spune doar ca seminarul de la Belgrad mi-a reamintit ca povestea continua sa se scrie pentru fiecare dintre noi asa cum vrem noi…. de noi depinde ce se scrie, ce lasam sa se scrie.

Avem o resposabilitate, aceea de a ne revendica puterea si apoi sa dam puterea la cat mai multi oameni.

Destinatia e importanta, dar mai importanta este calatoria. Va doresc o aventura miraculoasa, traiti-va viata , fiti liberi si IUBITI! Apropos , calatoria aceasta are farmec numai daca nu tii mai mult la pantofi decat la calatorie in sine.

Va iubesc!

“Vindecă-i pe alții, vindecă-te pe tine”

este deviza sub care se desfasoara activitatea miilor de vindecatori formati de Eric Pearl si echipa lui.

Ce este Vindecarea Reconectivă®?

Vindecarea Reconectivă este o formă de vindecare aflată pentru prima oară pe planetă. Vindecarea Reconectiva este o experienta care schimba viata pentru ca foloseste frecvente noi care permit vindecarea fiintei umane la nivel fizic, mental si spiritual.

Vindecarea Reconectiva nu este nici o tehnica, nici o colectie de tehnici. Ea nu prea are de-a face cu reguli si cu proceduri.

VINDECAREA RECONECTIVA ESTE O NOUA STARE DE A FI. Ea devine voi. Voi deveniti ea. Si sunteti schimbati pentru totdeauna.

Este timpul sa ne asumam proprietatea asupra a ceea ce suntem, sa stim ca noi suntem Lumina si sa permitem intelepciunii care a creat corpul, sa conduca acest corp.

„Daca esti norocos, vindecarea ta va veni in forma pe care ai anticipat-o. Daca esti intr-adevar norocos, vindecarea ta va veni intr-o forma pe care nici nu ai visat-o, aceea pe care Universul a gandit-o in mod specific pentru Tine”– Dr. Eric Pearl

Ce este Reconectarea®?

Reconectarea este procesul generic al reconectării cu universul, care îngăduie Vindecării Reconective să aibă loc. Aceste vindecări şi frecvenţe de evoluţie aparţin unei benzi de frecvenţe cu totul nouă, introdusă prin intermediul unui spectru de lumină şi informaţie. Reconectarea este cea care ne permite să interacţionăm cu aceste noi niveluri de lumină şi informaţie – şi aceste niveluri noi de lumină şi informaţie sunt cele prin care putem să ne reconectăm. Este ceva nou. Este diferit. Este real – şi fiecare dintre noi poate intra în stare de antrenare cu aceste frecvenţe.

Liniile de pe corpul nostru, la origini liniile meridiane denumite uneori si linii de acupunctura, erau conectate la liniile retelei care inconjoara planeta.

Aceste linii erau destinate sa se continue in afara si sa ne conecteze la o retea infinit mai mare legandu-ne cu intreg universul.In decursul timpului am devenit deconectati de la aceste linii.Reconectarea introduce „noile” linii axiatonale care ne dau posibilitatea sa atingem niveluri vibrationale unice si frecvente de vindecare, iar in final sa evoluam.Aceste linii axiatonale fac parte dintr-un sistem circulator aflat intr-o dimensiune paralela din care provine energia de baza necesara reinnoirii functiunilor corpului omenesc.

Reconectarea ne pune in legatura cu noi insine si cu intregul Univers.

Reconectarea inseamna responsabilitate, asumarea a ceea ce esti tu cu adevarat, asumarea ca ai un plan si doresti sa il infaptuiesti.

Reconectarea ne repune in legatura cu meridianele Pamantului si astfel reusim sa vedem mai clar scopul nostru si sa actionam in a-l implini, sa ni-l asumam.

Atunci cand alegem Reconectarea intelegem ca procesele evolutive din viata noastra se vor petrece mult mai repede pentru ca intelegem mult mai repede ce avem de facut  – la mine asa a fost.

Care este diferenţa dintre Vindecarea Reconectivă şi Reconectare?

În principal, diferenţa dintre Vindecarea Reconectivă şi Reconectare este una de scop. În esenţă, scopul Vindecării Reconective este vindecarea, fie că e vorba de vindecare fizică, mentală, emoţională, spirituală sau la orice alt nivel. Şi – desigur – pentru a atinge gradul de vindecare generat prin Vindecarea Reconectivă, într-o oarecare măsură veţi experimenta şi reconectarea, ca parte din proces. Această “Reconectare” este ceea ce face ca Vindecarea Reconectivă să fie cu mult mai cuprinzătoare decât “tehnicile” de vindecare pe care le-am avut la dispoziţie până acum.

Scopul Reconectării este să ne aducă la deplinătatea conexiunii noastre inerente cu universul. Acest lucru se realizează în decursul unei experienţe de două şedinţe – de obicei, se spune că primiţi Reconectarea Personală. Şi desigur, pentru a atinge gradul de reconectare pe care îl generează Reconectarea, într-o oarecare măsură veţi experimenta şi vindecarea, ca parte din proces.

Şi deşi cele două nu sunt procese total separate, pentru a obţine beneficiile complete ale fiecăruia, şedinţele de Vindecare Reconectivă şi cele de Reconectare Personală trebuie să aibă loc la momente distincte.

Multumesc pe aceasta cale tuturor celor care au pus umarul la cresterea mea spirituala : parinti, bunici, fiul meu Andrei-Cristian, familie – si celei mici  si celei Universale , prieteni, profesori, antrenorilor de la scrima si gimnastica, celor cu care am incercat sa inteleg hipismul, sefi, amici, poate femeia de serviciu sau controlorul din autobuz, vecini, instructori / maestri  yoga, Reiki, celor care mi-au deschis apetitul aprofundarii scripturilor, profesorului de limba greaca Theodor Georgescu, Dana Ileana Amaximoaie, Carolina Cocis si Elena Cocis, Dana Erdei, Gregg Braden, Jasmuheen, Eric Pearl, Doina Enache, grupul Avatar, Barbara Bacauanu, preot Iulian Isbasoiu, arhangheli, ingeri, helperi, hatori, Pr. Arsenie Boca si tuturor acelora pe care nu i-am insirat aici, dar Universul stie cine sunt ei .

Multumesc Gabrielei Bucurenciu care mi-a vorbit intr-o zi despre reconectare .

Dupa reconectare  lucrurile s-au derulat si mai uimitor.Multumesc pentru usa deschisa prin reconectare si multumesc Universului ca a facut posibil sa trec pragul.Imi multumesc mie ca am avut curajul sa trec pragul fara sa mai privesc inapoi, onorandu-mi trecutul si binecuvantand PREZENTUL. Multumesc Cristinei Plesa care m-a ajutat sa-mi realizez visul si astazi pot face ceea ce sufletul meu a venit sa implineasca.

Multumesc surorii mele care a fost langa mine si cand nu-mi intelegea alegerile, care m-a invatat sa iubesc si sa daruiesc si sa imi folosesc inteligenta emotionala intr-un mod benefic atat pentru mine cat si pentru cei din jur.

MULTUMESC!

Detalii 3D

O sedinta de Vindecare Reconectiva costa  250 LEI/60 euro. Se recomanda trei sedinte, de preferat in 3 zile consecutive. Acestea se pot face la distanta sau in cabinet, BENEFICIILE FIIND IDENTICE. Pensionarii, minorii si studentii au reducere 50% pentru sedintele de vindecare reconectiva.

durata 30 minute

se sta intins pe patul de masaj si se fac pase energetice deasupra clientului ; la finalul sedintei clientul este atins usor pe umar pentru a intelege ca sesiunea s-a incheiat; insa interactiunea cu frecvenetele este pentru totdeauna

E bine sa nu ai nici o asteptare ci doar sa te relaxezi si sa te bucuri de acele momente.

Atat la sedinta de vindecare reconectiva cat si la reconectare e bine sa nu folosim parfumuri puternice; nici practicianul si nici clientul .

Reconectarea personala costa 333 EURO/ echivalentul in lei a acestei valori.

se desfasoara in 2 sedinte – in 2 zile consecutive – inaintea reconectarii personale se recomanda efectuarea sedintelor de Vindecare Reconectiva (de aproape sau/si la distanta)

prima sedinta dureaza 45 minute

a 2-a zi dureaza 1h15min

Reconectarea se face o singura data in viata.

Va astept cu drag!

Pentru programari ma puteti contacta pe contact@scoalarealizariiviselor.ro si/sau la telefon  0773707962

Stiinta confirma Videcarea Reconectiva

In cartea intitulata „Stiinta confirma Vindecarea Reconectiva„, Prof. Dr. Konstantin Korotkov descrie rezultatele diferitelor experimente si teste clinice care exploreaza efectele Vindecarii Reconective. Experimentele facute pe parcursul a 3 ani demonstreaza ca sesiunile de Vindecare Reconectiva au avut statistic influente pozitive insemnate pnetru starea functionala, activitatea umorala, conditia fizica si reactia la efort la un grup de oameni imediat si la 10 zile dupa influenta.

Aceasta semnifica un efect de durata al Vindecarii Reconective si importanta sa pentru sanatatea si starea de bine a oamenilor.

Mai multe detalii se gasesc pe site-ul oficial al Prof. Dr. Konstantin Korotkov.

In acest articol puteti gasi detalii suplimentare:

Dacă nu faci ce vrei, de ce mai zici că-i Viața ta?
7 METODE PRACTICE DE RECUPERARE A PUTERII PERSONALE
Aboneaza-te si primesti pe mail acces la materialul gratuit
7 METODE PRACTICE DE RECUPERARE A PUTERII PERSONALE.
Nu voi distribui niciodata catre o terta parte datele tale.
FĂ ZILNIC CEVA PENTRU TINE
Află ceea ce PIERZI dacă nu ai grijă de tine
Abonează-te și primești pe mail acces la materialul gratuit
"FĂ ZILNIC CEVA PENTRU TINE"
Numele tău
Adresa de e-mail
Nu voi distribui niciodata catre o terta parte datele tale.
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Ii8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL3NCV1BDdmR2OEJrP2F1dG9wbGF5PTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
ENJOY AURORA BOREALIS