Povestea sufletelor ingemanate

Dragii mei,
Am sa va spun foarte pe scurt o poveste si promit ca pana la sfarsitul lunii veti avea intreaga poveste.
Am zis ca este necesar sa intelegeti intregul process , cum s-a ajuns azi la acest dar Divin pe care vin sa il impartasesc cu voi conform Vointei Divine si Planului Divin, in Ordine Divina.
Margareta, vrajitoarea si Ramir, printul Sudului
a fost o data un print…si o vrajitoare(maestra, initiata)ps vrajitoare e doar un cuvant folosit in trecut si pentru cele care lucrau in lumina si daca lucrau in intuneric; nu va lasati indusi in eroare de un cuvant cu semnificatii mult mai profunde insa de mult uitate/mai corect special uitate/intentionat uitate
si se iubeau
ea ii pregatea diverse ceaiuri din plante de ea culese.el stia ca ea vindeca, ajuta cu acele plante. uneori si el cerea leacuri de la ea.
pentru el, ea era …si pentru ea, el era.Atat. Si ei stiau.
si ea avea o sora
si ii placea printul
insa printul avea ochi doar pentru ea…Margareta..
doar pentru ea si ea doar pentru el
uneori el se intreba daca nu cumva o vraja il tinea sub puterea ei
nu era posibil
intr-un final a aflat si el
da nu atunci….
si Margareta avea o sora…Margareta a ramas insarcinata cu printul si nu i-a spsu Andaliei, sora ei….Andalia il vroia pe print
Iubirea dintre Margareta si Ramir crestea de la zi la zi…Ramir a primit cu bucurie vestea ca urma sa aiba un copil cu aleasa inimoi lui. Caci inima lui alesese. Si inima ei alesese.
In cele din urma secretul a iesit la iveala si Andalia apropae ca innebunise cand a aflat ca Margareta astepta un copil cu Ramir….
Si intr-o zi, cand afara ploua, garda regelui a venit dupa Margareta. Au dus-o pe un pod si acolo , in gennchi, au decapitat-o….Andalia tradase… spunand ca printul Ramir a primit niste plante de la Margareta…..Insa printul fusese omorat de Andalia…

Ramir ii daruise o bufnita Margaretei. Aceasta plangea caci ea stia.Basok era bufnita.Si era o ea. Si da plangea de moartea printului si a Margaretei caci ea stia adevarul.
Plecara amandoi in alte taramuri Ramir si Margareta…s-au intalnit…insa pana si printul credea ca Margareta l-a ucis….Acum s-au intalnit..s-au iertat. Iubirea poate continua
Ramir te-am ierta.Margaret te-am iertat.
Ramir te iubesc. Margaret te iubesc.

Cand mi-a trecut prin inima sa scriu aceste randuri nu eram constienta in totalitate de unde pana unde aceste informatii si de ce ACUM si AICI. Pana intr-o zi cand cineva mi-a spus “Stii ca ai putere vindecatoare in ochi?” si intr-o alta zi cand meditand am vazut, fara sa imi fi pus o intentie anume si doar lasand fiinta interioara sa aleaga ea ce are sa imi arate .Si iata ce imi arata:
Sunt intr-un loc frumos, cald , palcut si cu lumina ca intr-un templu. Adica nu e intuneric, insa nici lumina puternica. Si, desi raze de lumina vin spre locul in care ma aflu sunt ca intr-o poienita luminoasa in care disting totul, insa lumina nu ma deranjeaza. E nemaipomenit de placut si nu mai vreau sa plec de aici.Imi place, cunosc locul si imi doresc sa raman. Ma apropii sa vad mai bine locurile si imi sunt aratate . Wow!!! Ce frumos.M-am simtit cuprinsa de emotii, bucuria mi-a invaluit intreaga fiinta. Am vazut locasurile Domnului de unde plecam doi cate doi, parte barbateasca si parte femeiasca. Suntem perfecti, frumosi, ne promitem respectarea vointei Divine si ramanem imbratisati pana in momentul cand ajungem AICI si ACUM in lumea fizica. Locurile acelea sunt create in forma oului.Da! A oului de gaina, Si in acea matrice fiecare pereche are tot ceea ce ii este necesar ca sa devina perechea autentica conform vointei Divine ,Toti sunt imbracati ca regi si regine.Sunt extrem de frumosi si radiosi.Ei sunt viitori co-creatori impreuna cu Dumnezeu Creatorul tuturor celor vazute si nevazute.
Calatoria abia incepe.Cei doi parasesc lacasul Tatalui pentru a-L manifesta in lumea fizica. Cu bune si mai putin bune…sa il manifeste asa cum inteleg ei pana la momentul trezirii, re-amintirii si re-integrarii constiente in matricea Divina.
Drumul celor doi se intersecteaza atunci cand amandoi sunt pregatiti sa il recunoasca pe celalalt. Uneori intalnirea poate avea loc cand vietile celor doi sunt foarte 3D. Adica implicate in afaceri mari si/sau casatorii sau poate amandoua. Unul din cei doi va recunoaste mai repede contrapartea sa. Suntem vibratii si ne recunoastem dupa vibratie. La nivel de suflet ne re-cunoastem imediat,Unii primim informatia mai repede si ACUM si AICI la nivelul corpului fizic. Ce facem? Cum procedam? E nevoie sa lucram in continuare cu noi si sa ne rugam pentru binele cel mai inalt al nostru, al celuilalt si al intregii omeniri.
E important sa nu “sarim” pe celalalt. S-ar putea sa dispara mai repede decat va puteti imagina.
Veti vedea ca daca aveti rabdare se leaga o profunda prietenie intre cei doi si o prietenie trainica poate devei o dragoste autentica. Intalnirea sufletului ingemanat este cu flututi in stomac la propriu pentru cel care recunoaste primul. Da! E ca la primul sarut. Este minunat si abia astepti sa ii auzi vocea sa il strangi in brate. Vei recunoaste ochii si vocea de la primul contact. Este o imagine pe care nu o vei uita niciodata
Da! Sa revenim. Si in cadrul meditatiei mi-a venit aceasta imagine si mesajul a fost “Poti face acest desen pentru cei ce isi doresc intalnirea cu sufletul ingemanat”. Desenul se face dupa o discutie cu persoana si crearea acestuia dureaza intre 5-7 zile intrucat nu se face intr-o singura zi. Pentru aceia care rezoneaza cu informatia va astept pentru detalii pe ramonahelp12@gmail.com si/sau 0773707962. Costul pachetului este de 444 lei, prin Gratie Divina si in Ordine Divina.
Va imbartisez cu Iubire si va doresc viata traita in Bucurie.Sa creati din adancul fiintei voastre.
Cu drag,
Ramona Alina Elena Jacota